Złote medale moich zawodników w biegu górskim

Złote medale moich zawodników w biegu górskim


Złote medale moich podopiecznych w biegu górskim w Korbielowie.

W miniony weekend (12.07) moi podopieczni Marcin oraz Łukasz wybrali się do Korbielowa na bieg szczytu Pilsko na dystansie 10km. Na co dzień zawodnicy rywalizują w biegach płaskich, więc czekało ich duże wyzwanie.

Po łagodnym początku stopniowo rosła trudność trasy. Przewyższenie jej to blisko 1000m! Przy sprzyjającej aurze i temperaturze około 28 stopni bieg ukończyło 302 zawodników.

Zawodnicy spisali się wyśmienicie! Marcin został Mistrzem Polski Ochotniczej Straży Pożarnej, a Łukasz  Mistrzem Polski Państwowej Straży Pożarnej. Wielkie gratulacje! 🙂

Przygotowania do biegu górskiego były krótkie, ale intensywne. Zawodnicy pokonywali dłuższe odcinki siły biegowej oraz biegi ciągłe w crossie, które miały za zadanie lepiej przygotować ich siłowo do trudów biegu górskiego.

Biegi górskie cieszą się co raz większą popularnością wśród biegaczy. Rośnie grono osób, które wolą biegać w pięknych sceneriach przyrody, niż w miejskim zgiełku.

korbielów

Na początku swojej przygody również startowałem w biegach górskich zdobywając kilkukrotnie tytuł Mistrza Polski. Jeszcze jako junior 2-krotnie reprezentowałem nasz kraj na Mistrzostwach Świata w tej konkurencji. Największy sukces odniosłem w 2003 roku zajmując wysokie 7 miejsce w MŚ.  Być może jeszcze kiedyś powrócę do biegów górskich. Tymczasem jednak równie mocno cieszą mnie sukcesy moich zawodników.

Fot. www.górskiebieganie.pl