Życowa Dziesiątka – Krynica Zdrój

Życowa Dziesiątka – Krynica Zdrój


Podczas Festiwalu Biegowego w Krynicy w biegu Życiowa Dziesiątka. Bieg jest znany z racji sprzyjającego profilu trasy, który cały czas prowadzi z góry.

W trakcie biegu kontrolowałem tempo i biegłem tuż za prowadzącym Kenijczykiem Martninem Mukule. Półmetek minęliśmy w czasie 14.19 co wróżyło dobre wyniki na mecie. Walka o wygraną rozpoczęła się 300m przed metą. Walka w dosłownym znaczenie tego słowa. Kiedy zdecydowałem się na atak i zaczynałem odskakiwać rywalowi, ten będąc bezradnym zdołał chwycić mnie za rękę. Mocno zaskoczony tą sytuacją odepchną rywala wyrywając swoją rękę i niezagrożony wbiegłem jako pierwszy na linię mety z czasem 28.43.

Menager Kenijczyka złożył protest sugerujący niesportowe zachowanie, jednak po rozpatrzeniu materiału zgromadzonego przez portal maratonypolskie.pl (zdjęcia) okazało się, że to właśnie Kenijczyk dopuścił się niesportowego zachowania. W ferworze walki różne sytuacje się zdarzają, ale takiego czegoś pierwszy raz doświadczyłem. Najważniejsze, że świetnie się odnalazłem w tej sytuacji i pewnie ten bieg wygrałem.