fbpx

Złote medale moich zawodników w biegu górskim
Złote medale moich podopiecznych w biegu górskim w Korbielowie.

W miniony weekend (12.07) moi podopieczni Marcin oraz Łukasz wybrali się do Korbielowa na bieg szczytu Pilsko na dystansie 10km. Na co dzień zawodnicy rywalizują w biegach płaskich, więc czekało ich duże wyzwanie.

Po łagodnym początku stopniowo rosła trudność trasy. Przewyższenie jej to blisko 1000m! Przy sprzyjającej aurze i temperaturze około 28 stopni bieg ukończyło 302 zawodników.

Zawodnicy spisali się wyśmienicie! Marcin został Mistrzem Polski Ochotniczej Straży Pożarnej, a Łukasz  Mistrzem Polski Państwowej Straży Pożarnej. Wielkie gratulacje! 🙂

Przygotowania do biegu górskiego były krótkie, ale intensywne. Zawodnicy pokonywali dłuższe odcinki siły biegowej oraz biegi ciągłe w crossie, które miały za zadanie lepiej przygotować ich siłowo do trudów biegu górskiego.

Biegi górskie cieszą się co raz większą popularnością wśród biegaczy. Rośnie grono osób, które wolą biegać w pięknych sceneriach przyrody, niż w miejskim zgiełku.

korbielów

Na początku swojej przygody również startowałem w biegach górskich zdobywając kilkukrotnie tytuł Mistrza Polski. Jeszcze jako junior 2-krotnie reprezentowałem nasz kraj na Mistrzostwach Świata w tej konkurencji. Największy sukces odniosłem w 2003 roku zajmując wysokie 7 miejsce w MŚ.  Być może jeszcze kiedyś powrócę do biegów górskich. Tymczasem jednak równie mocno cieszą mnie sukcesy moich zawodników.

Fot. www.górskiebieganie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *